Międzynarodowy Kongres Młodych Medyków Warszawa 2008

Po udziale w konferencji krakowskiej myśleliśmy, że to wszystko na co możemy się odważyć. Jakie było nasze zdziwienie kiedy otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w V Międzynarodowym Kongresie Młodych Medyków, który odbył się w Warszawie w ostatnich dniach kwietnia 2008. Organizatorami Kongresu było Warszawskie Studenckie Towarzystwo Naukowe działające przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zaprezentowaliśmy dwie prace w zespołach dwuosobowych, w ramach sesji Zdrowie Publiczne i Epidemiologia. Było to nie lada wyzwanie, gdyż Kongres odbywał się w języku angielskim. Po raz drugi koło odniosło sukces. Praca Magdaleny Michałejko i Magdaleny Walas zajęła II miejsce oraz wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Higienicznego.

Bez wątpienia wspólny wyjazd koła stał się niesamowitą przygodą, taką którą wspomina się przez lata a udział w kongresie nauczył nas, że wierząc w siebie i w swoje możliwości wszystko jest możliwe- wystarczy tylko chcieć.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniach prac oraz za cenne wskazówki Pani dr Grażynie Jasieńskiej, Pani mgr Ilonie Nenko i Panu mgr Andrzejowi Galbarczykowi.